Aktualności

13 września 2017

„Komunikacja miejska wczoraj i dziś” – festyn komunikacyjny

Zabytkowe pojazdy, przejażdżki, symulator jazdy autobusem, radiowozy policyjne, gry, zabawy i konkursy – to tylko niektóre z atrakcji festynu „Komunikacja miejska wczoraj i dziś”, który odbędzie się na sobotę, 16 września na pętli tramwajowej Chełm Witosa.

 

 

NASZ PLAKATmini

 

 

 

 

Festyn rozpoczyna się o 11:00 i odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego od 15 do 22 września.

 

 

 

 

Sobotni festyn stworzy okazję do zobaczenia i zrobienia zdjęć z zabytkowymi pojazdami tramwajowymi (Bergman, Ring) i autobusowymi („ogórek”, Ikarus). Na pętli pojawią się także radiowozy Policji i Straży Miejskiej. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla najmłodszych: gry, konkurs wiedzy o gdańskiej komunikacji miejskiej, konkurs rysunkowy, zabawy, pokazy akrobatyki. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, w tym między innymi aż 100 voucherów na najbliższy mecz Lechii Gdańsk. By nabrać sił do oglądania i zwiedzania, będzie można posilić się prawdziwą, wojskową grochówką.

 

 

 

 

 

Festyn organizowany jest we współpracy ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Referatem Mobilności Aktywnej, PKS Gdańsk, Wydziałem Drogowym Komendy Miejskiej Policji, Strażą Miejską, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, firmą „Skat”, Lechią Gdańsk, Szkołą Gimnastyki Artystycznej i Politechniką Gdańską.

 

 

 

 

Więcej informacji o atrakcjach związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu na stronie internetowej Rowerowy Gdańsk oraz Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.