Aktualności

12 września 2017

O uprawie roślin i o tramwajach – warsztaty „Tato, a kto to?”

„Dawno, dawno temu żył w Gdańsku przyrodnik. Pewnego dnia postanowił stworzyć cudowny ogród botaniczny z egzotycznymi roślinami, a także z rzadko spotykanymi zwierzętami.” Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ma on wspólnego z gdańskimi tramwajami, zapraszamy w sobotę 16 września na warsztaty „Tato, a kto to?”. Tym razem opowiemy o uprawie roślin i ich zastosowaniu.

 

 

 

Warsztaty „Tato, a kto to?” odbywają się w każdą sobotę o godz.: 11:00 w Bibliotece Manhattan w Gdańsku.  Przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku 5 – 9 lat. Motywem przewodnim zabawy są gdańszczanie i gdańszczanki, którzy dzięki swemu niezwykłemu życiu zapisali się na kartach historii naszego miasta. Podróż przez historię odbędzie się tramwajem, bo organizatorzy wybrali czternaście osób, które zostały wybrane na patronów gdańskich tramwajów. Ich biografie będą inspiracją do opowieści, a przede wszystkim do wspólnego budowania, malowania, wycinania, grania, eksperymentowania itp.

 

 

 

TATO A KTO TO_(2)

 

 

 

Wstęp jest wolny, ale prosimy o wcześniejsze zapisy w Bibliotece Manhattan (Wystarczy telefon 58 500-00-80, ale można również mailem bibliotekamanhattan@wbpg.org.pl lub osobiście przy okazji wypożyczania książek).

 

 

 

W krainę zabawy będziemy wyruszać co sobotę o godz. 11.00, pełna lista warsztatów tutaj.

 

 

 

tato_cale