Aktualności

13 września 2018

Pracuj w GAiT. Kursy dla kierowców i motorniczych finansuje spółka

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zaprasza wszystkich chętnych na kursy dla kierowców i motorniczych. Szkolenia finansuje GAiT, a po ich ukończeniu  i zdaniu niezbędnych egzaminów kursanci mają gwarancję pracy na etat. Kursy zarówno dla kierowców jak i motorniczych całkowicie finansuje spółka (wartość kursu to ok. 6,5 tys. zł). Warunkiem jest zobowiązanie podjęcia pracy w GAiT na co najmniej dwa lata.

 

 

 

Szkolenie dla kierowców na kat. D obejmuje 20 h zajęć teoretycznych i od 40 do 60 h zajęć praktycznych (w zależności od posiadanej kategorii B lub C) oraz szkolenie kwalifikacyjne. Kurs trwa około 14 tygodni i przygotowuje do egzaminu państwowego. Spółka GAiT ponosi koszty nie tylko szkoleń, ale także badań psychotechnicznych i lekarskich stwierdzających brak przeciwskazań do wykonywania zawodu kierowcy. Kursanci płacą tylko za sam egzamin państwowy oraz wyrobienie dokumentów.

 

 

 

Od kandydatów na kierowców wymagane jest zaświadczenie o niekaralności, ukończone 24 lata, dobry stan zdrowia, a także opanowanie i odporność na stres.

 

 

 

 

Szczegóły tutaj.