Aktualności

1 maja 2021

Do Twierdzy Wisłoujście, Westerplatte i oliwskiego zoo – sezonowe linie autobusowe wracają na trasy

W sobotę, 1 maja wznowione zostaje kursowanie autobusów linii sezonowych: 606 i 622. Pierwsza z nich to linia przyspieszona, która wozi pasażerów ze Śródmieścia do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte. Natomiast linią 622 można pojechać z Oliwy do zoo. Na liniach sezonowanych obowiązuje zwykła taryfa biletowa.

 

 

Linia przyspieszona 606 – do Westerplatte
Funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta na trasie Wały Piastowskie – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte i z powrotem w godz. 09.00 – 18.00, co pół godziny i co godzinę. Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się jedynie na przystankach: Wały Piastowskie, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Ku Ujściu, Twierdza Wisłoujście, Przystań Żeglugi, Westerplatte.

 

Na Westerplatte można dojechać również autobusami linii 106 i 138.

 

Linia 622 – do ZOO
Funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa – Oliwa ZOO. Autobusy jeździć będą średnio co 20-30 minut w godz. 09.00 – 18.00 i zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

 

Do ZOO można dojechać również wybranymi kursami linii 179.

 

Linia sezonowa 658 w późniejszym terminie
Z powodu prac remontowych na al. Macieja Płażyńskiego, linia „tunelowa” 658 zostanie uruchomiona po zakończeniu prac drogowych.