Aktualności

26 września 2017

Gdańsk i GAiT prezentują się na targach TRAKO

W wtorek 26 września rozpoczynają się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017. Wśród wystawców kolejny już raz zaprezentuje się Gdańsk, który prezentować będzie inwestycje  infrastrukturalne związane z komunikacją miejską.

 

 

 

Targi TRAKO to druga co do wielkości, po berlińskim INNOTRANSIE, impreza targowa dedykowana transportowi szynowemu w Europie. W tym roku na gości branżowych i publiczność oczekuje niemal 700 wystawców z 25 krajów świata, zlokalizowanych w 7 halach wystawienniczych, na torach ekspozycyjnych i terenach zewnętrznych obejmujących ponad 30 000 m kw. terenów wystawienniczych.

 

 

W tej edycji prezentacja taboru, urządzeń i maszyn roboczych jest zdominowana przez rozwiązania dedykowane infrastrukturze, co wiąże się z planami inwestycyjnymi na polskim rynku.

 

 

Rada Programowa Targów TRAKO, skupiająca przedstawicieli najważniejszych instytucji, organizacji i samorządów zawodowych w Polsce, przygotowała bardzo interesujący program wydarzeń towarzyszących ekspozycji. To ponad 40 debat, seminariów, konferencji i prezentacji, o zróżnicowanej tematyce: począwszy od inwestycji w infrastrukturze, po zagadnienia przewozowe.

 

Liczne inwestycje w komunikację miejską sprawiają, że Gdańsk z roku na rok staje się miastem bardziej dostępnym dla mieszkańców jaki i turystów.

– Powszechnie dostępny, sprawny i ekologiczny transport publiczny to jeden z najistotniejszych priorytetów inwestycyjnych  w naszym mieście. Jest on realizowany poprzez Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej, który ma kluczowe znaczenie dla integracji systemów transportu publicznego na terenie miasta. Dzięki niemu modernizowana jest flota tramwajowa oraz realizowane są nowe połączenia komunikacji miejskiej – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska.

 
Zapraszamy na gdańskie stanowisko wystawiennicze „Gdańsk czas rozwoju” – TRANSPORT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU podczas TRAKO 2017.

 

Targi TRAKO:
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

26-28.09.2017 w godz. 10:00-17:00 oraz  29.09.2017 w godz. 10:00-16:00

Więcej informacji: www.trakotargi.pl