Aktualności

9 stycznia 2020

Gdańskie Autobusy i Tramwaje grają dla Orkiestry

Historyczne pojazdy na trasach, a w nich kwestujący wolontariusze, przejazdy drezyną po zajezdni tramwajowej oraz unikatowa aukcja – jak co roku Gdańskie Autobusy i Tramwaje wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej jest celem 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem „Gdańsk dzieli się dobrem”. Więcej informacji nt. gdańskiego 28. finału WOŚP 

 

Historyczne pojazdy, drezyną po zajezdni i aukcja dla WOŚP
12 stycznia w trasę wyruszą trzy historyczne tramwaje GAiT: 102Na, Ring i Bergmann oraz kultowy autobus „Ogórek”, czyli Jelcz 043. Na pokładzie każdego z pojazdów wolontariusze ze sztabu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego kwestować będą na rzecz WOŚP. Wszystkie przejazdy specjalnymi dedykowanymi akcji liniami są bezpłatne.

 

 

W dniu finału Orkiestry, tramwaje: 102Na oraz Ring spotkać będzie można na trasie Oliwa – Siedlce (linia 28S). Na trasie Oliwa – Zaspa (linia 28Z) jeździł będzie zabytkowy Bergmann. Ogórek kursował będzie na trasie Oliwa – Sopot Reja (linia 28A). Z Sopotu pasażerowie będą mogli zabytkowym trolejbusem dojechać do Gdyni.

 

 

Rozkłady jazdy:
Linia 28S
Linia 28Z
Linia 28A

 

 

Dodatkową atrakcją, w godz. od 11.00 do 15.00, będą przejazdy drezyną po Zajezdni Tramwajowej Wrzeszcz.

 

 

Uruchomiona została także aukcja dla WOŚP. W aukcji wylicytować można zwiedzanie – niedostępnego na co dzień miejsca – zajezdni tramwajowej Wrzeszcz. Zwycięzca licytacji wygra zwiedzanie zajezdni dla maksymalnie 20 osób, do wykorzystania do 29 lutego 2020 r. Poznaj zajezdnię od kuchni, zobacz gdzie stacjonują tramwaje, jak wygląda praca motorniczego.  Zapraszamy do licytacji!