Aktualności

19 stycznia 2017

Gdańskie Autobusy i Tramwaje – nowa nazwa ZKM

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zmienia nazwę. Od teraz będziemy nazywać się Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Spółka zyskała też nowy logotyp.

 

 

Z prośbą, o stworzenie jednolitej identyfikacji wizualnej, miasto zwróciło się do Akademii Sztuk Pięknych. W rezultacie powstał prosty system oznakowania publicznych instytucji. Będzie nim dwukolorowy prostokąt. Jednym z kolorów jest czerwony, na którym umieszczono herb Gdańska o współczesnej, uproszczonej formie graficznej. Drugi kolor będzie z kolei określał działalność danej jednostki.

 

Kolorem jasnozielonym oznaczone będą spółki zajmujące się transportem (m.in. GAiT), grafitowym – jednostki zajmujące się infrastrukturą i inwestycjami miejskimi, jasnoniebieskim – instytucje odpowiedzialne za zdrowie i sprawy społeczne, ciemnozielonym – jednostki i spółki od edukacji, sportu i rekreacji, granatowym – te od rozwoju gospodarczego.

 

 

 

Impuls dało miasto, które ujednolica logotypy i nazwy instytucji miejskich. Byliśmy bardzo często myleni z ZTM w Gdańsku oraz ZKM w Gdyni. Teraz już pomyłek nie będzie. Nowa nazwa nawiązuje do nazwy przedwojennej. Teraz łatwo będzie można zidentyfikować, że my jesteśmy firmą od przewozów, a ZTM zajmuje się planowaniem i zamawianiem usług – mówi Maciej Lisicki, prezes GAiT.

 

 

Zmiany będą wprowadzane stopniowo.

 

 

 

 

znak_GAiT_pl_v_1_RGB_M