Aktualności

7 lutego 2020

Krakowiacy z wizytą w gdańskiej zajezdni

Sześcioro młodych przyjaciół z Krakowa, w piątkowe popołudnie, 7 lutego zwiedzało gdańską zajezdnię tramwajową we Wrzeszczu. Wizytę w zajezdni wylicytowali w ramach 28. finału WOŚP.

 

fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Gdańskie Autobusy i Tramwaje wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego, jak co roku zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia w dniu wielkiego finały WOŚP na tory wyjechały historyczne pojazdy GAiT, w których kwestowano na rzecz Orkiestry, były też przejazdy drezyną po zajezdni i licytacja wizyty w zajezdni. Wylicytowała ją grupa przyjaciół miłośników komunikacji miejskiej z Krakowa. 7 lutego stawili się na miejscu, by od kuchni zobaczyć miejsce, na co dzień niedostępne. – Widziałem wcześniej zajezdnie we Wrzeszczu i w Nowym Porcie, ale tylko zza płotu – mówi inicjator udziału w licytacji Damian Otfinowski, wielbiciel pojazdów komunikacji miejskiej, który planuje zostać kierowcą autobusu miejskiego. Podobnie jak on swoją zawodową przyszłość z komunikacją miejską wiąże też wizytujący zajezdnię Grzegorz Janik, on widzi się za pulpitem Bombardiera.

 

Co przywiodło młodych krakowian do gdańskiej zajezdni tramwajowej, jak przebiegła wizyta o tym na gdansk.pl. Zapraszamy do lektury.