Aktualności

27 grudnia 2017

N-ka rozświetla świąteczny Gdańsk

Nie tylko w Budapeszcie, Amsterdamie, Zurichu czy Istambule, bo od kilku lat także w Gdańsku można podziwiać wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych. Niecodziennie udekorowana czerwona N-ka zacznie kursuje przed świętami, a dodatkowe kursy planowane są także w okresie poprzedzającym Nowy Rok.

 

 

 

Fot. D.Werner

 

 

 

Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, kursuje codziennie, po zmroku, od 19 do 23 grudnia oraz przed Nowym Rokiem od 27 do 29 grudnia.

 

 

ROZKŁAD JAZDY

 

 

Fot. D. Werner

 

 

 

Przejazdy są bezpłatne, jednak każdy z pasażerów, drobnymi datkami, może wesprzeć najbardziej potrzebujących. Datki w tramwaju zbierają wolontariusze Fundacji Hospicyjnej.

 

 

 

Fot. D. Werner

 

 

 

 

Przy okazji zapraszamy wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Christmas Tram”. Czekamy na zdjęcia przedstawiające tegoroczną gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Zachęcamy też do publikacji zdjęć N-ki na portalach społecznościowych, pamiętajcie o oznaczeniach #christmastram oraz #gaitgdansk. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez GAiT.

 

REGULAMIN OKREŚLAJĄCY ZASADY I WARUNKI KONKURSU

 

 

 

Fot. D. Werner

 

 

 

Fot. D. Werner

 

 

 

Fot. Karol Przybyła