Aktualności

25 czerwca 2021

Na dzień otwarty Domu Zdrojowego zabytkowym tramwajem

 Zwiedzanie, opowieści, ekologiczne warsztaty rodzinne, wernisaż wystawy plenerowej oraz spacer przyrodniczy po parku i plaży – w sobotę, 26 czerwca, zapraszamy do Domu Zdrojowego w Brzeźnie, którego remont zbliża się już do końca. Na dzień otwarty zwiedzających dowiezie bezpłatnie zabytkowy tramwaj z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

 

 

Wielbicielom natury szczególnie polecamy spacer przyrodniczy po parku i plaży. A patriotom lokalnym i wielbicielom historii  – rozmowę o historii Brzeźna z dr. Janem Danilukiem, historykiem z Hevelianum oraz Dorotą Kuś, miłośniczką historii dzielnicy i autorką książki o niej. Odbędzie się również wernisaż plenerowej wystawy „Dom Zdrojowy. Serce Brzeźna”, na której zostaną zaprezentowane reprodukcje dawnych pocztówek i fotografii przedstawiających dzieje kurortu z perspektywy historii Domu Zdrojowego i jego najbliższej okolicy. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia.

 

Do nadmorskiego kurortu będzie można dojechać historycznym tramwajem GAiT. Specjalnie na ten dzień zostanie uruchomione bezpłatne połączenie z centrum Gdańska do Brzeźna – linia DZ1. Start sprzed Dworca PKS pod Górą Gradową.

 

Rozkład jazdy bezpłatnej linii

 

Program dnia otwartego Domu Zdrojowego