Aktualności

18 maja 2020

Na finiszu. 14. nowa Pesa już w Gdańsku

Dokładnie tydzień temu do Gdańska dotarł 13. nowy tramwaj Pesa Jazz Duo. Dziś, w nocy 18 maja kolejny – 14. Dobiega tym samym końca dostawa pierwszej transzy zamówienia nowoczesnych dwukierunkowych tramwajów, które zasilają flotę Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

 

 

Dostawa nowego tramwaju, o numerze bocznym 1069, do Gdańska

 

W ramach pierwszej transzy zamówienia do Gdańska dotrze łącznie piętnaście nowych tramwajów Pesa Jazz Duo. Dostawę pierwszej transzy zwieńczy w czerwcu  przyjazd 15. Pesy – wyjątkowej, bo w barwach Lechii Gdańsk. Biało – zielony tramwaj upamiętniać będzie 75. rocznicę powstania klubu piłkarskiego.

 

 

Nowe tramwaje PESA Jazz Duo to pojazdy wieloczłonowe, dwukierunkowe i całkowicie niskopodłogowe, o długości do 32,5m. W tramwaju mieści się ponad 200 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Tramwaje wyposażone są m.in. w zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny AED. Posiadają platformy dla osób z niepełnosprawnościami, a przyciski opisane są w alfabecie Braille`a. Znajduje się w nich również wydzielona powierzchnia dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Pojazdy zapewniają również wyższy komfort pracy motorniczym.