Aktualności

10 maja 2019

Na Noc Muzeów tramwajem i autobusem

Jeżeli planujecie nocne zwiedzanie w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, zachęcamy do korzystania z gdańskiej komunikacji miejskiej. Zwiedzający, w nocy z 18 na 19 maja, będą mieli do dyspozycji nie tylko regularne linie komunikacyjne – wzbogacone o tramwaj nocny, ale także bezpłatne linie autobusowe i tramwajowe.

 

 

TRAMWAJE

 

Zabytkami za darmo na liniach T1 i T2

 

W tym roku zabytkowymi liniami tramwajowymi będzie można dojechać do Nowego Portu i do Oliwy. Czerwona N-ka i kremowa 102-ka będą kursować od godziny 18-stej do 2-giej w nocy, na trasach Siedlce – Wrzeszcz – Oliwa oraz Siedlce – Jana z Kolna – Marynarki Polskiej – Nowy Port. Przejazdy są bezpłatne. Tramwaje zatrzymują się na wszystkich przystankach na trasie.

 

T1 – ROZKŁAD JAZDY

T2 – ROZKŁAD JAZDY

 

 

N0 po nowej trasie

 

W sobotę od godz. 23-ciej będzie funkcjonować nocna linia tramwajowa N0 na trasie Łostowice Świętokrzyska – Śródmieście SKM – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Plac Solidarności – Zaspa – Oliwa, w kierunku przeciwnym tramwaj pojedzie z Oliwy przez Wrzeszcz, Politechnikę, Plac Solidarności – Dworzec Główny do pętli Łostowice Świętokrzyska. Nowością w tym roku jest skierowanie tramwaju w obu kierunkach przez Plac Solidarności. Tramwaje będą kursować co około 30 minut od 23-ciej do 2-giej w nocy. Obowiązuje na nich taryfa nocna. Pojazdy zatrzymują się na wszystkich przystankach na trasie.

 

N0 – ROZKŁAD JAZDY

 

 

AUTOBUSY

 

ECS – Westerplatte linią M1

 

W sobotę od godz. 19-stej na trasy wyruszą autobusy linii specjalnej M1. Spod ECS będzie można dojechać nimi do Westerplatte, przez Dworzec Główny, Bramę Wyżynną, Muzeum Narodowe, Dolne Miasto, Most Siennicki i Twierdzę Wisłoujście. Przejazdy są bezpłatne.

 

ROZKŁAD JAZDY

 

 

Ikarusem na Orunię

 

Zabytkowym Ikarusem 260 na linii M2 będzie można dojechać z ECS-u przez Dworzec Główny, Bramę Wyżynną i Trakt św. Wojciecha na Orunię. Przejazdy są bezpłatne.

 

ROZKŁAD JAZDY

 

 

 

Więcej informacji na temat tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów można znaleźć tutaj.