Aktualności

14 lutego 2019

Nowa Bulońska Północna. Pierwsze słupy trakcyjne przy powstającym torowisku

Aura sprzyja w ostatnich tygodniach kontynuowaniu prac na największych placach budowy w Gdańsku. Sporo dzieje się na terenie przyszłej ulicy i trasy tramwajowej, która połączy dzielnicę Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem, nazywanej roboczo Nową Bulońską Północną. Co udało się wykonać w ostatnich tygodniach?

 

 

 

Więcej na ten temat można przeczytać na portalu gdansk.pl

 

 

 

Przypomnijmy: na tzw. Nowej Bulońskiej Północnej powstanie dwutorowa linia tramwajowa o długości 2,6 km, która będzie przedłużeniem istniejącej linii tramwajowej od skrzyżowania ul. Bulońskiej i Myśliwskiej w kierunku ul. Jabłoniowej. Na trasie przecinać będzie m.in. ulice Stolema i Kartuską, a kończyć się będzie na wysokości skrzyżowania z ul. Warszawską i Jabłoniową. Wzdłuż nowej trasy zaplanowano cztery przystanki komunikacji miejskiej: “Nowa Politechniczna”, “Łabędzia”, “Stolema”, “Zabornia”. Poza tym powstanie węzeł integracyjny tramwajowo – autobusowy, tzw. “Węzeł Ujeścisko”, wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów oraz węzeł przesiadkowy tramwajowo – autobusowy tzw. “Węzeł Zabornia”.
Na przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym “Ujeścisko” zbudowane zostaną zadaszone parkingi rowerowe, a nad potokiem Siedleckim powstanie most (drogowy, tramwajowy).

 

 

 

Jak wygląda z góry budowa Nowej Bulońskiej można zobaczyć na filmie dziennikarzy trójmiasto.pl:

 

 

 

 

 

Fot. D.Paszliński/gdansk.pl

 

 

 

Fot. D. Paszliński/gdansk.pl

 

 

 

Fot. D. Paszliński/gdansk.pl