Aktualności

21 grudnia 2017

Nowa działka pod zajezdnię autobusową

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zakupiła grunty o powierzchni 5 ha pod budowę nowej zajezdni autobusowej. Znajdują się one w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Armii Krajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów miejskich, na których w przyszłości powstanie zajezdnia tramwajowa.

 

 

– Zajezdnia zlokalizowana będzie w centrum stutysięcznej dzielnicy Gdańsk Południe. Dzięki temu ograniczone będą tzw. martwe przejazdy, poranne i wieczorne z zajezdni na ul. Hallera. Projektowana zajezdnia tramwajowa, która będzie projektem komplementarnym do Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa i powstanie w przyszłości w pobliżu skrzyżowania Nowej Bulońskiej Północnej i Nowej Warszawskiej, znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej zajezdni autobusowej – mówi Piotr Grzelak zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej.

 

 

Koszt zakupu działki pod zajezdnię autobusową to ponad 17,9 mln zł. Szacujemy, że powstanie nowej infrastruktury do obsługi autobusów i tramwajów zajmie około 5 do 6 lat. Na ten cel spółka będzie się starała pozyskać środki z funduszy europejskich.