Aktualności

25 czerwca 2021

Od soboty, 26 czerwca, nowe zasady przejazdu komunikacją miejską

100 procent dostępnych miejsc siedzących i stojących, brak stref buforowych, przywrócenie funkcji tzw. ciepłego guzika, czyli otwieranie drzwi przez pasażerów – te zmiany od 26 czerwca czekają pasażerów komunikacji miejskiej.

 

 

W związku ze zmianą rozporządzenia Rady Ministrów, jak i wytycznych dotyczących ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, od soboty, 26 czerwca, zostaną wprowadzone zmiany we wszystkich pojazdach w sieci transportu organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Co zmieni się od 26 czerwca?

  • Zlikwidowane zostaną strefy dotychczas niedostępne dla Pasażerów (przy kabinach prowadzących pojazdy).
  • Pasażerowie znów będą mogli korzystać z pierwszych drzwi.
  • Kierujący pojazdami nie będą już otwierać automatycznie wszystkich drzwi. Od jutra pasażer musi sam otworzyć drzwi przyciskiem.

 

Co się nie zmienia?

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa.

 

Przypominamy, że najszybszym i najwygodniejszym sposobem zakupu biletu jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Kup bilet online! Bilety można też nabywać w jednym ze 105 automatów biletowych.

 

Zachęcamy do zakupu biletów okresowych. Każda osoba zamieszkała w Gdańsku, posiadająca bilet okresowy ZTM w Gdańsku oraz Gdańską Kartę Mieszkańca ze zdjęciem, w ramach zakupionego biletu okresowego może podróżować na terenie miasta również pociągami SKM/PKM i POLREGIO.