Aktualności

1 października 2019

Odwiedziny z klasą w Zajezdni Wrzeszcz! Ruszają zapisy na zajęcia dla dzieci

Zabytkowy i nowoczesny tramwaj, pulpit motorniczego, ekologiczna myjnia tramwajowa – poznaj tajemnice gdańskich autobusów i tramwajów i zostań Super Pasażerem! Gdańskie Autobusy i Tramwaje otwierają zajezdnię tramwajową dla dzieci. Ruszają zapisy na specjalnie zorganizowane spotkania pod hasłem „Tajemnice gdańskich autobusów i tramwajów”.

 

Wizyty w zajezdni tramwajowej GAiT cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku zajezdnię tramwajową odwiedziło ponad 600 dzieci, w tym już blisko 500. Wśród nich prawdziwi miłośnicy komunikacji miejskiej, którzy potrafią wymienić wszystkie typy pojazdów GAiT kursujących po naszym mieście.

 

Zostań Super Pasażerem
Nowe i zabytkowe tramwaje, pulpit motorniczego, myjnia i dźwig tramwajowy – to tylko niektóre z atrakcji, które można zobaczyć z bliska podczas wizyty w zajezdni. W programie także zabawa edukacyjna na temat zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania komunikacją miejską. To świetna okazja do zdobycia odznaki „Super Pasażera”!

 

Odwiedziny z klasą
Zajęcia adresowane są do uczniów klas I – IV. Rozpoczną się w połowie października i będą odbywały się we wtorki w godzinach 10.00 – 11.00 na zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu przy ul. Wita Stwosza 110, według harmonogramu: 15.10., 22.10., 29.10., 05.11., 12.11., 19.11., 26.11, 3.12., 10.12.2019 r.

Zapisy na pierwszy semestr zajęć potrwają do 31 października. Zapisywać można się drogą elektroniczną: prezentacja@gait.pl.  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia i terminie wizyty szkoły zostaną poinformowane drogą elektroniczną.

Zajęcia są bezpłatne. Zwiedzanie odbywa się dla jednej grupy, maksymalnie 25 osobowej. Wizyta w zajezdni trwa 60 minut.

W lutym 2020 r. ruszą zapisy na semestr letni.

 

Jak dojechać? Gdzie wysiąść?
Tramwaj – na zajezdnię tramwajową we Wrzeszcz z Centrum Gdańska dojedziemy tramwajami linii nr 6, 9, 12. Należy wysiąść na przystanku: Strzyża PKM.
PKM – należy wysiąść na przystanku Gdańsk Strzyża.
Miejsce spotkania: przed bramą na zajezdnię tramwajową ul. Wita Stwosza 108 (od strony pętli Strzyża i przystanku : Strzyża PKM)

Informacje dodatkowe i pytania prosimy kierować na prezentacja@gait.pl lub marketing@gait.pl tel. 58 341-32-46 w.136, lub w.129.

Przed zapisem na zajęcia prosimy zapoznać się z regulaminem zwiedzania oraz regulaminem. W załączeniu także formularz zgłoszeniowy.

 

regulamin przebywania osob postonnych na terenie Zajezdni

regulamin zwiedzania_grupy

załącznik nr 1 wniosek _zgłoszenie

załącznik nr 2 Lista osób_dzieci