Aktualności

25 maja 2020

Pierwszy przejazd tramwaju al. Pawła Adamowicza

W poniedziałek, 25 maja, odbył się pierwszy przejazd testowy tramwaju na nowej trasie łączącej Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem-Łostowice. Przedłużenie linii nr 12 planowane jest na czerwiec.

 

Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Budowa al. Pawła Adamowicza dobiega końca. 25 maja odbyła się pierwsza jazda techniczna tramwaju. A już w czerwcu planowane jest uruchomienie komunikacji miejskiej na nowej trasie. Tym samym linia tramwajowa nr 12 połączy Jasień oraz Ujeścisko-Łostowice z Pieckami-Migowem i Stogami.

 

 

Aleja Pawła Adamowicza jest jezdnią dwukierunkową o szerokości siedmiu metrów, z jednostronnym chodnikiem. Na całej długości, czyli 2,7 km drogi, powstała również droga rowerowa z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach inwestycji wybudowana została dwutorowa linia tramwajowa o długości 2,6 km, która będzie przedłużeniem istniejącej linii tramwajowej od skrzyżowania ul. Bulońskiej i Myśliwskiej w kierunku ul. Jabłoniowej. Na trasie przecina m.in. ulice Stolema i Kartuską, kończy się na wysokości skrzyżowania z ul. Warszawską i Jabłoniową.

 

 

Na tym nie koniec, al. Pawła Adamowicza jest bowiem elementem większego programu komunikacyjnego na terenie Gdańska. Linia tramwajowa powstanie także wzdłuż ul. Nowej Warszawskiej.

 

Zobacz przejazd testowy tramwaju al. P. Adamowicza.