Aktualności

20 kwietnia 2018

Pola Nadziei 2018

Blisko 100 000 żonkili, 5 tysięcy wolontariuszy, występy orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy, koncerty, występy taneczne i specjalna aukcja charytatywna, w której do zdobycia będą m.in. buty Roberta Lewandowskiego i bluza Kamila Stocha. Już 22 kwietnia odbędzie się wielka kwesta na rzecz podopiecznych hospicjów – Pola Nadziei na Pomorzu.

 

 

Pola Nadziei to akcja, która odbywa się wiosną, z inicjatywy hospicjów w całej Polsce. Jej symbolem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki wrzucane do skarbonek. W 2017 r. pomorskie hospicja zebrały w ten sposób 520 tys. złotych. Jaka będzie kwota w tym roku? Przekonamy się po 22 kwietnia, dniu pełnym wydarzeń zachęcających do wzięcia udziału w kweście: parady, koncertów, występów tanecznych i muzycznych. Pieniądze zbierane są dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy, którzy tego dnia od rana do wieczora kwestują przy kościołach i na ulicach, a także w pasie nadmorskim Sopotu i Gdańska.

 

 

 

22 kwietnia podczas Pól Nadziei w Gdańsku będzie można spotkać zabytkowego “Ogórka” GAiT. Natomiast na trasie Strzyża – Siedlce będzie kursował historyczny tramwaj Konstal N.

 

ROZKŁAD JAZDY