Aktualności

03 września 2017

Retro Dolne Miasto – powrót do przeszłości

2 września na Dolnym Mieście w Gdańsku odbyła się zabawa w stylu RETRO, czyli koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka. Na wszystkich czekał też „Ogórek” z przyczepką z Gdańskich Autobusów i Tramwajów.
retro_przejazdzka_dolne_miasto-01_p

 

 

 

Na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpiła URSZULA, a jej występ zakończył się pokazem sztucznych ogni. Tego dnia mogliśmy usłyszeć również najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona, Orkiestrę Down Town Brass z muzyką ze znanych bajek i filmów oraz dziecięcy zespół rockowy – Czarodzieje z Kaszub.
 

Najmłodsi otrzymali całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Czekały na nich: dmuchańce, karuzela, koncerty dla dzieci, warsztaty artystyczne i origami, zajęcia z ziół i eliksirów, gry i zabawy w stylu PRL, tworzenie imiennych aniołów.
Dolne Miasto 2017_2

 

 

Dolne Miasto odwiedził również wspaniały gość. Stanisław Tym zaczarował swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Ci, dla których Dolne Miasto jest jeszcze mało znane mogli wybrać się na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej.

 
W swoje progi zaprosił także Inkubator Sąsiedzkiej Energii, tam również zagościł retro klimat! Wszystkie Panie małe i duże, miały okazję m.in. zrobić retro-makeup.