Aktualności

15 grudnia 2016

Rozświetlony Park Oliwski i linia P&R

Pięciometrowa fontanna, odwzorowania roślinności czy kurtyny o wysokości dwunastu metrów – to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski. Łącznie w najpopularniejszym gdańskim parku rozbłyśnie pół miliona lampek.  Wszystko to od 17 grudnia do końca stycznia 2017 r. Do Parku Oliwskiego będzie można dojechać linią park&ride.

 

 

 

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy  migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów,  wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej. Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km.
PREMIEROWE ODPALENIE ILUMINACJI
Już w najbliższą sobotę, 17 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji, tego dnia można też skorzystać z dodatkowych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie wideo życzeń na tle iluminacji świetlnych, świąteczna fotobudka, czy wysyłanie pocztówek świątecznych.

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Do spacerów po parku zapraszamy 17 grudnia już od godz. 16:00. Tego dnia wszystkie bramy Parku Oliwskiego będą otwarte. Iluminację świetlną będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia w godzinach 16:00 – 21:00.

 

 

PARK & RIDE
Informacja dla osób planujących 17 grudnia przyjechać samochodem. Na ulicy Karwieńskiej (prowadzącej do ZOO) będzie dostępnych ok. 200 bezpłatnych miejsc postojowych. Stamtąd kursować będzie dedykowany, bezpłatny autobus ZKM Gdańsk wprost pod Park Oliwki. Poniżej pełen rozkład na ten dzień.

 

rozkład autobusów 17 grudnia
 

Zmiany w ruchu: 17 grudnia od godziny 15:00 do 21:00 będzie zamknięta ulica Jana Kanapariusza dla ruchu samochodów.

 

 

 

Odpalamy święta - poziom