Aktualności

9 października 2021

Super Pasażerowie z wizytą w GAiT

tym tygodniu w zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu gościliśmy Super Pasażerów! Z wizytą przybili do nas uczniowie z gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 44. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Tajemnice gdańskich autobusów i tramwajów”, dedykowanego uczniom klas I – IV, z którym wracamy po przerwie.

 

Fot. Paweł Marcinko / KFP

 

Organizowane już od kilku lat wizyty uczniów gdańskich szkół w zajezdni tramwajowej GAiT cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nowe i zabytkowe tramwaje, pulpit motorniczego, ekologiczna myjnia, dźwig tramwajowy – to tylko niektóre z atrakcji, które nasi goście zobaczyć mogą z bliska podczas wizyty w zajezdni. W programie także – zabawa edukacyjna na temat zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania komunikacją miejską. To świetna okazja do zdobycia odznaki „Super Pasażera”.

 

 

Fot. Paweł Marcinko / KFP

 

– Z cyklem naszych spotkań wracamy po ponad rocznej przerwie. Zajezdnię w tym tygodniu odwiedzili pierwsi młodzi goście. Przed nami kolejne miłe spotkania. Na wizytę w zajezdni czekają już niecierpliwie uczniowie, których nie mogliśmy niestety gościć w ubiegłym roku – mówi Karolina Kowalska specjalista ds.marketingu GAiT.

 

 

Fot. Paweł Marcinko / KFP

 

Odwiedziny z klasą
Zajęcia adresowane są do uczniów klas I – IV. Odbywają się w czwartki w godzinach 10.00 – 11.00 na zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu przy ul. Wita Stwosza 110.

Zapisywać można się drogą elektroniczną: prezentacja@gait.pl.  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia i terminie wizyty szkoły zostaną poinformowane drogą elektroniczną.

Zajęcia są bezpłatne. Zwiedzanie odbywa się dla jednej grupy, maksymalnie 25 osobowej. Wizyta w zajezdni trwa 60 minut.

 

 

Fot. Paweł Marcinko / KFP

 

Jak dojechać? Gdzie wysiąść?
Tramwaj – na zajezdnię tramwajową we Wrzeszcz z Centrum Gdańska dojedziemy tramwajami linii nr 6, 9, 12. Należy wysiąść na przystanku: Strzyża PKM. PKM – należy wysiąść na przystanku Gdańsk Strzyża. Miejsce spotkania: przed bramą na zajezdnię tramwajową ul. Wita Stwosza 108 (od strony pętli Strzyża i przystanku : Strzyża PKM)

Informacje dodatkowe i pytania prosimy kierować na prezentacja@gait.pl lub marketing@gait.pl.

Przed zapisem na zajęcia prosimy zapoznać się z regulaminem zwiedzania w zakładce Odwiedź nas

 

Fot. Paweł Marcinko / KFP