Aktualności

17 grudnia 2019

Świątecznym tramwajem po Gdańsku!

Ponad 150 metrów lampek choinkowych rozświetli gdański świąteczny tramwaj, który już w najbliższy czwartek wyjedzie na tory. Zabytkowa N-ka, jak co roku, kursować będzie w okresie przedświątecznym, a także poprzedzającym Nowy Rok.

 

 

Fot. D. Werner/GAiT

 

ŚWIĄTECZNY TRAMWAJ TO JUŻ GDAŃSKA TRADYCJA
Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, będzie kursował codziennie, po zmroku, od 19 do 23 grudnia oraz przed Nowym Rokiem od 28 do 30 grudnia. Przejazdy są bezpłatne.

 

W świątecznym tramwaju GAiT – zgodnie z tradycją – na pasażerów czekał będzie Mikołaj z upominkami. Przejazdy są bezpłatne. Rozkład jazdy

 

W projekcie Świąteczny Tramwaj GAiT, jak co roku, udział biorą miłośnicy komunikacji miejskiej z Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego.

 

Fot. D. Werner/GAiT

 

KONKURS FOTO #CHRISTMASTRAM
Na okoliczność wyjazdu bardzo fotogenicznej świątecznej N-ki, zapraszamy wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Świąteczny tramwaj GAiT”. Czekamy na zdjęcia przedstawiające tegoroczną gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Dla autorów najlepszych zdjęć przygotowaliśmy specjalne noworoczne upominki. Wystarczy opublikować zdjęcie w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Więcej informacji nt. konkursu już wkrótce na www.facebook.com/gaitgdansk

 

 

Wsiądź do świątecznej N-ki i poczuj magię Świąt! 😊