Aktualności

29 maja 2016

Święto dzieci na gdańskim stadionie

Ponad siedem tysięcy dzieci wzięło udział w Ścieżce przygody przygotowanej przez organizatorów festynu Gdańsk Dzieciom, który odbył się na Stadionie Energa Gdańsk w niedzielę 29 maja. Kilkadziesiąt tysięcy uczestników, ponad setka atrakcji –  tak wyglądał największy gdański Dzień Dziecka.

 
Największą atrakcją festynu były pojazdy Zakładu Komunikacji Miejskiej. Zaprezentowaliśmy kilkanaście autobusów, zarówno tych zabytkowych, jak i nowoczesnych. Wśród nich m.in. popularnego „Ogórka” razem z przyczepką, którą nazywamy „korniszonem”.

 

 

Zarówno na festyn, jak i z powrotem do domu można było dojechać za darmo autobusem lub tramwajem. Z myślą o uczestnikach imprezy ZKM w Gdańsku uruchomił kilkanaście bezpłatnych linii specjalnych, a wśród nich także darmowe linie zabytkowymi tramwajami.

 

IMG_5983

 

IMG_5947

 

IMG_5935

 

 

Podczas festynu odbyła się również zbiórka na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji promującej czytanie książek dzieciom – w ramach projektu Cały Gdańsk Czyta Dzieciom z udziałem Macieja Orłosia, Edyty Jungowskiej i Katarzyny Żak – ambasadorów tego przedsięwzięcia.

 

 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gdańsk, ZKM w Gdańsku oraz Stadion Energa Gdańsk przy wsparciu partnerów.