Aktualności

16 września 2021

Świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Nasze historyczne pojazdy, a także zabytkowy pantograf i symulator jazdy autobusem będą atrakcjami pikniku rodzinnego, organizowanego z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę, 18 września.

 

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest każdego roku w połowie września. W zainicjonowanej przez Komisję Europejską kampanii Gdańsk bierze udział od wielu lat. Przez cały tydzień w Europie, władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty zachęcają mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia.

 

Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie
W tym roku obchody ETZT przypadają w dniach 16 – 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Przesłanie tegorocznej edycji kryje się pod hasłem Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.

 

Piknik rodzinny
W ramach ETZT Gdańsk przygotował wiele atrakcji, w tym piknik rodzinny, który odbędzie się na pętli tramwajowej przy ul. Witosa na Chełmie już w najbliższą sobotę (18 września) w godzinach 12.00-16.00. Wśród piknikowych atrakcji prezentacja pojazdów z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Będzie można także wsiąść do symulatora jazdy autobusem GAiT oraz obejrzeć nasz zabytkowy pantograf tramwajowy.

 

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gdańsku