Aktualności

13 lutego 2014

Świętujemy piątą rocznicę ostatniego kursu autobusu typu Ikarus w Gdańsku

Świętujemy piątą rocznicę ostatniego kursu autobusu typu Ikarus w Gdańsku.
Wraz z ogromnym tempem postępu technicznego coraz bardziej doceniamy wynalazki, które przeszły już do historii. Tak też jest w przypadku historycznych pojazdów. Starsze pokolenie z sentymentem wsiada do Ikarusa czy wagonu tramwaju typu N. Młodsze ze zdziwieniem i fascynacją przygląda się historycznym pojazdom i ich rozwiązaniom technicznym. Przejazdy specjalne zabytkowymi pojazdami organizowane przez Zakład Komunikacji Miejskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i Metropolii.
W sobotę 15 lutego Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku uruchomi kurs historycznym Ikarusem.
Pojazd zostanie podstawiony o godzinie 11.00 pod Dworzec Wrzeszcz PKP. Autobus historyczny Ikarus 260 pojedzie trasą przez Przymorze, Osowę, Port Lotniczy, Złotą Karczmę i Suchanino. Kurs zakończy przy Dworcu Głównym w Gdańsku.
Przejazd jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!
Ostatni Ikarus wyjechał na ulice Gdańska 31 stycznia 2009 roku. Od 1 lutego 2009 r linie autobusowe w Gdańsku obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Gdańsk był pierwszym, dużym miastem w Polsce, które zaoferowało przyjazną pasażerom komunikację autobusową.
Współorganizatorem historycznego przejazdu jest Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego.

 

image3