Aktualności

30 sierpnia 2018

Tram Tour 2018 – ostatnie przejazdy tego lata

Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – już po raz ostatni można wziąć udział w corocznej miejskiej atrakcji – czyli Tram Tour 2018. W sobotę i niedzielę (1-2 września) na trasy wyjedzie zabytkowy tramwaj spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

 

 

Od 23 czerwca do 2 września, dwa razy dziennie, zabytkowy tramwaj GAiT wozi gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadają m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

 

Odjazdy tramwajów z przystanku Brama Wyżynna (k. Dworzec Główny), dwa razy dziennie o godz.: 11:20 i 13:05. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.