Aktualności

24 kwietnia 2017

Tram Tour na majówkę

W najbliższy długi weekend zapraszamy na pierwsze w tym sezonie przejażdżki w ramach Tram Tour. Na nietypowe wycieczki po Gdańsku można się wybrać już od niedzieli 30 kwietnia. Na trasy wyjadą zabytkowe tramwaje spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje z przewodnikiem miejskim PTTK na pokładzie. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Energa Stadion Gdańsk, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja.

 

 

 

Od 30 kwietnia do 3 maja, dwa razy dziennie, dwa zabytkowe tramwaje GAiT będą wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie.  O wszystkich atrakcjach, na trasie przejazdu, opowiedzą przewodnicy miejscy z PTTK. Będzie można dowiedzieć się m.in. gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.
 

 

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna, dwa razy dziennie o godz.: 11:15 i 13:15. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty Turysty (Gdańskiej Organizacji Turystycznej) są uprawnieni do przejazdów ulgowych.

 

 

 

Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna.

 

 

 

 

Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

 

 

ulotka_tramtour_2017