Aktualności

6 maja 2020

Tramwajem aleją Pawła Adamowicza już wkrótce

W drugiej połowie maja al. Pawła Adamowicza pierwszy raz pojedzie tramwaj. Póki co bez pasażerów, będzie to bowiem przejazd testowy. Budowa nowej linii tramwajowej zmierza ku końcowi.

 

 

Od stycznia gdańscy kierowcy mogą jeździć nową al. Pawła Adamowicza, która połączyła południowe dzielnice miasta z nadmorskimi. A już niebawem nową aleją pomknie także tramwaj. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się jazda testowa.

 

 

Prace związane z budową linii tramwajowej między Piecki Migowo a Jasieniem są już na finiszu i zakończyć mają się na koniec maja. Po zakończeniu prac na poszczególnych odcinkach rozpoczną się procedury odbiorowe i pozyskiwanie koniecznych do uruchomienia tramwaju pozwoleń.
– Komunikacja tramwajowa dociera do kolejnych dzielnic Gdańska, dzięki czemu coraz więcej mieszkańców może korzystać z tego typu połączeń. Intensywnie pracujemy nad tym, aby wraz z Nową Warszawską i trasą Gdańsk Południe – Wrzeszcz, nową ramą komunikacyjną połączyć górny i dolny taras. Te połączenia są kluczowe, z punktu widzenia funkcjonowania komunikacji publicznej w naszym mieście – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

 

 

Budowa al. Pawła Adamowicz jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa.