Aktualności

25 czerwca 2020

Wakacje 2020. Ruszają autobusowe linie sezonowe

Autobusem już nie tylko do gdańskiego zoo, ale także do Twierdzy Wisłoujście oraz tunelem pod Martwą Wisłą z rowerem – 26 czerwca ruszają kolejne linie sezonowe.

 

 

Co roku w Gdańsku uruchamiane są linie sezonowe, dzięki którym można dojechać do najchętniej odwiedzanych miejsc. Ten rok jest jednak wyjątkowy, ponieważ cały czas obowiązują obostrzenia związane z epidemią COVID-19. Stopniowo przywracana jest oferta sezonowa wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Już w maju kursowanie rozpoczęły autobusy linii 622 do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Teraz przyszedł czas na kolejne linie sezonowe:

 

 

Autobusy  linii 606 od 26 czerwca kursować będą we wszystkie dni tygodnia na trasie Dworzec Główny – Westerplatte. Zatrzymają się wyłącznie na przystankach: „Dworzec Główny”, „Brama Wyżynna”, „Ku Ujściu”, „Twierdza Wisłoujście” i „Westerplatte”. Mimo że autobusy pojadą „jak pospieszne”, będzie w nich obowiązywać taryfa jak na liniach zwykłych, nie trzeba więc martwić się o żadne droższe bilety. Autobusem 606 można będzie szybko dojechać z centrum Gdańska m.in. do Twierdzy Wisłoujście.

 

 

Także od 26 czerwca kursy rozpoczyna linia 658, dzięki której można będzie przewieźć rower przez tunel pod Martwą Wisłą. Nasze autobusy, wyposażone w specjalne wieszaki na rowery, będą jeździły we wszystkie dni tygodnia średnio co 20 minut.

 

 

Przypominamy, że linia autobusowa 622 do zoo kursuje na trasie: Oliwa Pętla Tramwajowa – Oliwa ZOO z 20 i 30-minutową częstotliwością, w godzinach od ok. 09:00 do ok. 19:00. Do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego można również dojechać linią autobusową 179, której wybrane, oznaczone w rozkładzie jazdy kursy, obsługują przystanek przy ZOO.

 

Pełna oferta wakacyjna na stronie ZTM.