Aktualności

26 czerwca 2021

Wakacyjna oferta gdańskiej komunikacji miejskiej

Tramwaje średnio co 7 minut do Brzeźna i Jelitkowa, a do plaży na Stogach co około 5 minut, przyspieszona linia rowerowa ze Śródmieścia SKM do Sobieszewa, częstsze połączenia do oliwskiego zoo – to tylko część zmian w wakacyjnej ofercie gdańskiej komunikacji miejskiej.

 

 

Nowość – linia rowerowa do Sobieszewa
Nowością w wakacyjnej ofercie gdańskiej komunikacji miejskiej jest przyspieszona linia rowerowa 612 ze Śródmieścia SKM do Sobieszewa, która rozpocznie kursowanie w sobotę, 3 lipca. Linia funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta co około 80 minut. Autobusy zatrzymywać będą się jedynie na trzech przystankach: „Śródmieście SKM”, „Brama Żuławska” i „Sobieszewo”. Linię obsługiwał będzie autobus przystosowany do przewozu 8 rowerów z przyczepą do przewozu 20 rowerów.

 

Częściej do zoo
W sezonie wakacyjnym zwiększona zostanie także liczba kursów na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa – Oliwa ZOO (linia 622) , dzięki czemu autobusy będą odjeżdżały co około 20 minut.

 

Ósemką do samej plaży
Wydłużona zostaje także linia 8 na trasie Jelitkowo-Stogi (Plaża). W dni powszednie w godz. 09:00 – 21:00 linia będzie funkcjonowała na wydłużonej trasie – do pętli Stogi Plaża. W soboty, niedziele i święta w godz. 09:00-18:00 podwojona zostanie częstotliwość kursowania. Zamiast co 20 minut, tramwaje będą kursowały co około 10 minut,

 

Więcej informacji nt. wakacyjnej oferty gdańskiej komunikacji miejskiej na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.