Aktualności

26 marca 2020

Więcej połączeń komunikacyjnych w godzinach szczytu od poniedziałku 30 marca

Rozkłady jazdy od poniedziałku, 30 marca, zostaną zmodyfikowane i dopasowane do aktualnych potrzeb przewozowych. Zostanie wykonana większa liczba połączeń, a na trasy i torowiska wyjedzie również większa liczba pojazdów w godzinach szczytu przewozowego.

 

fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy gdańskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 30 marca, autobusy i tramwaje będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Uwzględniając jednak aktualne potrzeby przewozowe, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów – tak jak w tej chwili – zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie.

 

 

W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone.
Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie – aktualnie pozostający w domach.
Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku, 30 marca, już wkrótce na stronie ztm.gda.pl.

 

 

Od czwartku, 26 marca, wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do centrum) realizowane są autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.

 

 

Przypomnijmy, że od środy, 25 marca, z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i POLREGIO w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem.