Aktualności

25 marca 2020

Wspólny bilet już od 25 marca

Już w środę 25 marca, a nie jak pierwotnie zakładano 1 kwietnia, zaczyna funkcjonować wspólny bilet na komunikację miejską oraz kolej na terenie Gdańska. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i zwiększyć dostępność komunikacji dla mieszkańców podróżujących po Gdańsku.

 

 

Fot. Piotr Połoczanski

 

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk podjął decyzję, że od 25 marca w pociągach PKP, SKM oraz POLREGIO będą honorowane, w granicach administracyjnych Gdańska, ważne imienne bilety okresowe, emitowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

 

Decyzja ta oznacza, że od 25 marca pasażerowie posiadający bilety okresowe i aktywną Gdańską Kartę Mieszkańca mogą podróżować nie tylko tramwajami i autobusami, ale także pociągami PKM, SKM i POLREGIO w obszarze Gdańska, czyli pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka oraz Gdańsk Osowa. Wprowadzane rozwiązanie będzie funkcjonowało do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu, jeżeli oferta będzie się cieszyć zainteresowaniem pasażerów.

 

 

– Dzięki szybszemu wdrożeniu wspólnego biletu łatwiej będzie dotrzeć mieszkańcom do miejsc pracy w warunkach obostrzeń w komunikacji miejskiej wprowadzonych przez rząd od 25 marca – wyjaśnia Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

 

Przypomnijmy, że od 25 marca ograniczona zostaje liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Decyzją rządu, w pojazdach komunikacji miejskiej zajęte mogą być wyłącznie miejsca siedzące, a pojazd może być wypełniony maksymalnie w 50 procentach.