Aktualności

23 października 2020

Wszystkich Świętych 2020 – organizacja komunikacji miejskiej w Gdańsku

Sobotnie rozkłady jazdy również w niedziele, zwiększenie częstotliwości funkcjonowania wybranych linii tramwajowych i autobusowych, dodatkowe linie specjalne, a przede wszystkim – dłuższy o tydzień, niż zazwyczaj, zakres obowiązywania zmian – to najważniejsze założenia organizacji gdańskiej komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych.

 

Mając na względzie zalecenia sanitarne i w trosce o zdrowie wszystkich osób, wybierających się na cmentarze w okresie Wszystkich Świętych, apelujemy o zaplanowanie wizyty na nekropoliach bądź przed 1 listopada bądź po 1 listopada, by uniknąć gromadzenia się, a tym samym zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego właśnie specjalna oferta przewozowa na Wszystkich Świętych obejmuje wyjątkowo aż 3 weekendy: 24/25.10, 31.10/01.11. oraz 07/08.11.  Dodatkowo, w dni powszednie w ciągu najbliższych dwóch tygodniu również zwiększona zostanie częstotliwość wybranych linii autobusowych, ułatwiając tym samym dojazd do nekropolii.

 

Jednocześnie przypominamy:

 

  • Ze względu na pandemię COVID-19 i fakt, że Gdańsk znajduje się w strefie czerwonej, w autobusach i tramwajach może podróżować jednocześnie tyle osób, ile wynosi 30 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących. W związku z tym nadal obowiązuje zakaz zajmowania oznaczonych miejsc siedzących. Dla przykładu: jeśli dany pojazd fabrycznie jest przystosowany do przewozu 140 osób, to od soboty, w takim typie pojazdu będą mogły podróżować jednocześnie 42 osoby.

 

 

 

Szczegółowe informacje na temat oferty przewozowej na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.