Aktualności

10 sierpnia 2019

Zabytkowym tramwajem po Gdańsku

Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – coroczna miejska atrakcja, czyli Tram Tour 2019, jeszcze do 18 sierpnia. Zabytkowe tramwaje spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje kursują do zakończenia Jarmarku św. Dominika. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiadają przewodnicy miejscy PTTK.

 

Od 28 lipca do 18 sierpnia zabytkowy tramwaj GAiT wozi gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie – Brama Wyżynna. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadają m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

 

W dni powszednie można wybrać się na przejażdżkę o godz. 11:10, natomiast w weekendy i święta o 11:10 i 13:00. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

Więcej na portalu gdansk.pl