Aktualności

3 stycznia 2012

ZKM zagra dla Orkiestry

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku po raz kolejny gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 8 stycznia będzie można przejechać się specjalnymi WOŚP-owymi tramwajami i dorzucić się do zbiórki na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

 

 

Z okazji 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ZKM w Gdańsku uruchamia w niedzielę 8 stycznia trzy specjalne linie tramwajowe. W oznakowanych „orkiestrowych” tramwajach nie trzeba będzie kasować biletów, a jedynie wrzucić datek do puszek wolontariuszy WOŚP, których wspomagać będą członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego.
Specjalne „orkiestrowe” linie będą obsługiwane przez historyczne tramwaje: N z 1952r., 102Na z 1970r. oraz 105N z 1977r, które kursować będą od godz. 12.00 do 20.00, na trasach: Strzyża – Siedlce, Nowy Port – Stogi oraz Nowe Ogrody – Zaspa.

 
ZKM Gdańsk włącza się w zbiórkę już po raz szósty. W zeszłym roku naszym wolontariuszom udało się zebrać prawie 5 tysięcy złotych.