Aktualności

02 grudnia 2015

Zrób prezent – podziel się sobą

tramwaj_podziel_sie_soba_13_pinkas

Fot. J.Pinkas/www.gdansk.pl

 

 

Już po raz drugi gdański ZKM przyłącza się do świątecznej akcji „Zrób prezent – podziel się sobą”. Na tory wyjedzie specjalny tramwaj, w którym będzie można zrobić np. badania profilaktyczne, nauczyć się pierwszej pomocy, ale przede wszystkim będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

 

Akcja „Zrób prezent – podziel się sobą” rozpocznie się tuż przed godziną 16:00. Na przystanku Strzyża PKM będzie można wsiąść do specjalnego tramwaju mikołajkowego. Tramwaj będzie widoczny już z daleka, dzięki specjalnym dekoracjom. A w środku będzie można zrobić profilaktyczne badania, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, podpisać oświadczenie woli w sprawie oddania organów do transplantacji i nauczyć udzielania pierwszej pomocy. Dla wszystkich pasażerów drobne upominki.

 

tramwaj_podziel_sie_soba_05_pinkas_12.2015

Fot. J.Pinkas/www.gdansk.pl

 

Start tuż przed godziną 16:00 na przystanku Strzyża PKM. Tramwaj pojedzie przez Wrzeszcz, Centrum  do przystanku Łostowice Świętokrzyska i z powrotem do Pętli Strzyża. Podzielić się sobą będzie można prawie do 21:00. Przejazdy są bezpłatne, tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na trasie.

 

Akcję organizują Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Szczegółowy rozkład jazdy:

Zrób prezent – podziel się sobą