Aktualności

26 lipca 2017

Zwiedzaj Gdańsk z okien zabytkowego tramwaju – Tram Tour 2017

W pierwszy weekend wakacji ruszają przejażdżki w ramach Tram Tour 2017. W każdą sobotę i niedzielę, aż do 27 sierpnia, dwa razy dziennie na trasy wyjedzie zabytkowy tramwaj spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

 

Fot. Piotr Połoczanski www.photolife.pl www.facebook.com/poloczanski

Fot. Piotr Połoczanski

 

Od 24 czerwca do 27 sierpnia, dwa razy dziennie, zabytkowy tramwaj GAiT będzie wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadać będą m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

 

 

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna, dwa razy dziennie o godz.: 11:15 i 13:15. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

 

 

Informacje o pojazdach

Plakat Tram Tour 2017

 

tram-tour-a3-druk.cdr