Aktualności

07 sierpnia 2017

Zwiedzamy Gdańsk z okien zabytkowego tramwaju

Nie tylko w sobotę i w niedzielę (12i 13 sierpnia), ale także w najbliższy wtorek (15 sierpnia) zapraszamy na nietypowe zwiedzanie Gdańska z okien zabytkowego tramwaju.  Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

 

 

Do 27 sierpnia, dwa razy dziennie w każdą sobotę i niedzielę, a także wtorek, 15 sierpnia, zabytkowy tramwaj GAiT będzie wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadać będą m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

 

Fot. Piotr Połoczanski  www.photolife.pl  www.facebook.com/poloczanski

Fot. Piotr Połoczanski

 

 

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna, dwa razy dziennie (każda sobota i niedziela wakacji oraz wtorek 15 sierpnia) o godz.: 11:15 i 13:15. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

 

tram-tour-a3-druk.cdr

 

 

 

Czytaj także:

Informacje o pojazdach obsługujących Tram Tour 2017

Dodatkowe informacje dotyczące Tram Tour 2017