Aktualności

5 czerwca 2020

Zwierzęta z gdańskiego ZOO uciekły… do dzieci hospitalizowanych w UCK!

A my im w tym pomogliśmy! 5 czerwca pluszowe zwierzaki z gdańskiego zoo postanowiły umilić czas najmłodszym pacjentom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Na miejsce zawiózł je wyjątkowy autobus GAiT. Autobus, który w 2018 roku przyodział gepardzie cętki, by promować nasze gdańskie zoo.

 

Paweł Marcinko/KFP

 

 

Dzisiejsza wizyta zwierzaków z gdańskiego zoo w UCK zorganizowana została w ramach corocznej akcji charytatywnej „Wieczór marzeń w zoo”. Impreza ta odbywa się co roku w pierwszy czerwcowy piątek w ogrodach zoologicznych na całym świecie. Tego dnia ogrody zoologiczne goszczą setki dzieci terminalnie chorych wraz z rodzinami.

 

 

Gdańskie zoo co roku podejmowało małych gości specjalnymi atrakcjami, aby choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. W tym roku ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, XVI edycja tego wydarzenia nie mogła odbyć się w dotychczasowym kształcie. Podopieczni szpitali, którzy są szczególnie narażeni na wirusa, muszą dodatkowo ograniczać bezpośredni kontakt z innymi.

 

Dlatego, skoro dzieci w tym roku nie mogły odwiedzić zwierząt w zoo, ich ulubieńcy udali się z wizytą do nich. Z gdańskiego ogrodu wprost do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK dotarli naszym gdańskim „gepardem”. Podopieczni UCK przez okna, w pełni bezpiecznie mogli przywitać się z nimi. Zwierzęta zatańczyły dla swoich wiernych fanów, by rozweselić i pozwolić zapomnieć o codziennych troskach.

 

Jak było? Zobaczcie sami 🙂

 

 

Dream Night At The Zoo'20

Zwierzaki z #ZOOGdańsk uciekły dziś … do chorych dzieci z Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku 🤗🦒🦘🐅🦙🦓🦒Widok uśmiechniętych twarzy dzieci – bezcenny ❤️Dziś (tj. 5 czerwca) odbyłaby się już XVI ❗️edycja wydarzenia Dream Night at the ZOO (Wieczór Marzeń), organizowanego w ogrodach zoologicznych na całym świecie🌎 Co roku w gdańskim zoo gościliśmy setki chorych dzieci wraz z rodzinami, by choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, XVI edycja tego wydarzenia charytatywnego nie mogła odbyć się w dotychczasowym kształcie. Podopieczni szpitali, którzy są szczególnie narażeni na wirusa, muszą dodatkowo ograniczać bezpośredni kontakt z innymi.Nas to jednak nie zniechęciło…. Skoro dzieci w tym roku nie mogły odwiedzić zwierząt w ZOO, to ich ulubieńcy złożyli im wizytę w szpitalu❗️ Miasto Gdańsk Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku Gdańskie Autobusy i Tramwaje #ZOOGdańsk #CHOdoZOO #DreamNightAtTheZOO #WieczórMarzeń

Opublikowany przez Gdański Ogród Zoologiczny Piątek, 5 czerwca 2020