Rating z dnia 10 czerwca 2019 roku

Rating z dnia 10 czerwca 2019 roku

10 czerwca 2019 roku Fitch Ratings potwierdził międzynarodowy długoterminowy rating Gdańskich Autobusów i Tramwajów Sp. z o.o. w walucie krajowej na poziomie „BBB” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „AA-(pol)”.

Perspektywa ratingów jest Stabilna.

 

Równocześnie Fitch potwierdził międzynarodowy długoterminowy rating w walucie krajowej dla programu obligacji przychodowych do kwoty 285,4 mln zł oraz wszystkich emisji dokonanych przez GAiT Sp. z o.o. w ramach tego programu na poziomie „BBB+” i długoterminowy rating krajowy na poziomie „AA+(pol)”.

Wartość programu została podwyższona z dotychczasowych 220 mln zł. Rating dla emisji obejmuje wszystkie dotychczas wyemitowane obligacje przychodowe (do wykupu zostało 126 mln zł), których termin zapadalności został wydłużony z końca 2024 roku do końca 2029 roku.

 

Fitch przyznał również długoterminowy rating w walucie krajowej na poziomie „BBB+” i długoterminowy rating krajowy na poziomie „AA+(pol)” dla nowych obligacji przychodowych w wysokości 64,5 mln zł, które zostały wyemitowane w maju 2019 roku (na zakup 46 nowych niskoemisyjnych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro), jako transza E w ramach ocenianego programu obligacji przychodowych. Termin wykupu tych obligacji przypada w grudniu 2026 roku.